O Projekcie

Fundacja Macieja Rybińskiego we współpracy z Fundacją Odpowiedzialność Obywatelska ogłasza

I edycję konkursu publicystycznego o „Nagrodę Złotej Ryby – dla Młodych”

do którego zaprasza się uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Celem I edycji konkursu publicystycznego o „Nagrodę Złotej Ryby – dla Młodych”, jest upamiętnienie postaci Macieja Rybińskiego – wybitnego dziennikarza, publicysty, felietonisty.

By wziąć udział w Konkursie należy napisać pracę na jeden z trzech poniższych tematów, a następnie przesłać do dnia 3 października 2019 r. do godziny 24:00 na adres mailowy jakub.podgajnik@odpowiedzialnosc.org. Przesłana praca powinna spełniać wymagania zawarte w Regulaminie Konkursu, który stanowi załącznik nr 1 jeden do Informacji Konkursowej.

Tematy:

1. Interpretacja

  • Maciej Rybiński „Przemówienia wygłoszone przez Ludwika XVI Burbona, króla Francji, dnia 17 lipca 1789 roku na Ratuszu w Paryżu”. (załącznik nr 2 do Informacji Konkursowej).

2. Polemika

  • „Krytycy Powstania motywowani jak Hitlerowcy?” Felieton Macieja Rybińskiego z okazji 60 rocznicy PW (załącznik nr 3 do Informacji Konkursowej).

3. Bajka – napisać własną bajkę inspirowaną bajkami Macieja Rybińskiego. Źródła:

  • Maciej Rybiński „Bajeczki Ekonomiczne”, Wydawnictwo: Zysk i S-ka, (wybrane bajki –załącznik nr 4 do Informacji Konkursowej);
  • Maciej Rybiński „Prawa Człowieka? Ja się zrzekam” Felietony opublikowane w Gazecie Polskiej w latach 2005-2009. (wybrane felietony – załącznik nr 5 do Informacji Konkursowej).

Nagrody

Nazwiska 3 Zwycięzców zostaną ogłoszone w dniu 15 października 2019 r. Zwycięzcy będą mogli uczestniczyć, zgodnie z postanowieniami regulaminu, na koszt Organizatorów w Gali, która odbędzie się w dniu 22 października 2019 r. w Warszawie.

Każdy Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci karty prezentowej o wartości 200 zł do księgarni internetowej. Szkoła, w której uczy się Zwycięzca, otrzyma taką kartę o wartości 800 zł

Złota Ryba dla Młodych – Regulamin

Złota Ryba dla Młodych – Załącznik nr 2

Złota Ryba dla Młodych – Załącznik nr 3

Złota Ryba dla Młodych – Załącznik nr 4

Złota Ryba dla Młodych – Załącznik nr 5