O fundacji

Fundację Odpowiedzialność Obywatelską tworzą osoby działające na różnych płaszczyznach życia społecznego: przede wszystkim studenci, a także pracownicy naukowi, przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów.

 

logoFOOmale

 

Biorąc pod uwagę niski poziom zaangażowania społecznego, brak często elementarnej wiedzy na temat funkcjonowania państwa i obowiązującego w nim prawa, jesteśmy przekonani, że przed Fundacją Odpowiedzialność Obywatelska stoi wciąż ogromna liczba zadań.

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, jest instytucją non-profit. Zakres podejmowanych przez nas działań zależy od zaangażowania osób, instytucji i organizacji, które włączają się w realizację podjętych przez Fundację projektów.

Od 2003 roku aktywnie działamy wśród organizacji pozarządowych. W ciągu ostatnich lat realizowaliśmy między innymi takie projekty jak „Akademia Młodych” – zajęcia dla licealistów z podstaw prawa, ekonomii, socjologii i politologii, „Dyskusje Czwartkowe”  spotkania z  przedstawicielami życia publicznego, a także konkurs „Poznaj swoją historię” zachęcający młodzież szkolną do odkrywania historii swoich lokalnych „małych ojczyzn”.  W 2003 roku byliśmy koordynatorami ogólnopolskiej akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy „O likwidacji bezrobocia i naprawie finansów publicznych”. W ramach projektu „Biblioteka Obywatelska” udało nam się wydać 3 książki, a wśród nich „Wybór tekstów” Adama Heydla . Działaliśmy również na rzecz informowania o działalności organizacji pozarządowych na terenie Warszawy. Zainicjowaliśmy także spotkania dyskusyjno-integracyjne organizacji pozarządowych, znane pod nazwą „Gorące Krzesła”. Co roku organizujemy akcję „Młodzi Pamiętają”, mającą na celu przypomnienie tragicznych wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku. Aby poznać nasze aktualne działania zapraszamy do zakładki projekty widocznej u góry strony.

Mamy zaszczyt zwrócić się do Państwa z propozycją nawiązania współpracy w rozwijaniu naszych inicjatyw. Każda forma Państwa zaangażowania będzie cennym wkładem w realizację misji Fundacji. Szczególnie wdzięczni będziemy za wsparcie finansowe.