Fundatorzy

Skład Rady Fundatorów

 

 

Avatar Maciej Zaborowski

Maciej Zaborowski

Przewodniczący Rady
Adwokat. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował m.in. w Sejmie RP, Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie. Obecnie prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Warszawie. Jest także absolwentem Akademii Młodych Dyplomatów [Europejska Akademia Dyplomacji – specjalizacja: służba zagraniczna] a także XVI Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego założonej przez prof. Zbigniewa Pełczyńskiego. Z Fundacją związany od jej samego początku istnienia. Przeszedł w Fundacji wszystkie szczeble kariery, od wolontariusza do Prezesa Zarządu. Aktualnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Fundacji. Od najmłodszych lat nieodłącznie związany z działalnością pro publico bono.


Avatar Jan Abgarowicz

Jan Abgarowicz

Członek Rady
Jeden z trzech założycieli Fundacji. Z wykształcenia lekarz weterynarii, od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku pracujący, jak się mówiło w czasach słusznie minionych, na swój rachunek. Oprócz pracy zawodowej uczestniczył w wielu inicjatywach społecznych z których Fundacja jest mu najbliższa. Czasami mówi do swoich współpracowników: jak coś się uda to Wasza zasługa, a jak nie to moja wina. I coś w tym jest.


Avatar Przemysław Humięcki

Przemysław Humięcki

Członek Rady
Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim i finansów w Szkole Głównej Handlowej. Zawodowo związany z sektorem finansowym. W Fundacji działa od 2010 roku. Był koordynatorem Akcji Młodzi Pamiętają w 2011. W latach 2012-13 prezes Zarządu. Poza zainteresowaniami realizowanymi w Fundacji - historią, polityką, ekonomią kocha wioślarstwo. Jest członkiem AZS UW i reprezentantem Uniwersytetu w tej dyscyplinie. Ponadto lubi jazdę na motocyklu.


Avatar Hubert Kubik

Hubert Kubik

Członek Rady
Prawnik. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2012 - 2014 aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Pracuje w jednej w warszawskich kancelarii adwokackich. Wcześniej przez kilka lat pracownik Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy. Z FOO związany od 2005 r., w latach 2007 - (?) Prezes Zarządu Fundacji. Absolwent XVII Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego, organizowanej przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Uczestnik the Trans - Atlantic Junior Fellowship - stażu w Stanach Zjednoczonych Ameryki, organizowanego przez El Pomar Foundation. Interesuje się polityką i sportem, w szczególności piłką nożną i koszykówką, w które regularnie gra.


Avatar Armen Artwich

Armen Artwich

Członek Rady
Radca prawny. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej. Pracował w sektorze bankowym, gdzie zajmował się globalnymi rynkami kapitałowymi i kredytowymi. Odpowiadał za reformę prawa gospodarczego w Ministerstwie Rozwoju. Obecnie dyrektor Departamentu Prawnego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i członek Komisji Nadzoru Finansowego. Wiceprezes FOO w latach 2006-2011, od 2012 r. członek Rady Fundatorów. W FOO odpowiadał za działania strategiczne, koordynował m.in. program "Akademii Młodych", przygotowywał kolejne edycje akcji "Młodzi Pamiętają" i in. Absolwent XVIII Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Jednocześnie jeden z liderów środowiska ormiańskiego w Polsce (pochodzi z rodziny polsko-ormiańskiej), założyciel i wieloletni redaktor naczelny dwujęzycznego czasopisma ormiańskiego "Awedis", w latach 2012-2015 wiceprezes Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich.


Avatar Mateusz Godek

Mateusz Godek

Członek Rady
Absolwent filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, studiował również socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Od dziesięciu lat związany z sektorem organizacji pozarządowych. W Fundacji działa od 2005 roku. Wiceprezes Zarządu w latach 2006-2011, był m.in. głównym koordynatorem trzech edycji akcji Młodzi Pamiętają, współorganizatorem tygodniowych Szkół Obywatelskich w Jadwisinie oraz koordynatorem Akademii Młodych. Jednocześnie jeden z liderów warszawskich organizacji katolickich. Ceniony jako dobry i sprawny organizator.


Avatar Maciej Górski

Maciej Górski

Członek Rady
Były Prezes Zarządu Fundacji. Zaangażowany w kolejne edycje akcji Młodzi Pamiętają. Działał również w Polskiej Radzie Organizacji Młodzieżowych oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Ukończył prawo na WPiA UW oraz obronił licencjat z socjologii w ISNS UW (studia w ramach Kolegium MISH UW).


Avatar Michał Kalinowski

Michał Kalinowski

Student prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, Prezes Stowarzyszenia Klub Jagielloński Mazowsze. Związany z projektami edukacyjnymi i kulturalnymi : Akcja "Młodzi Pamiętają", Festiwal "Sztuka Idei". Prywatnie interesuje się podróżami do Azji. W fundacji od 2011 roku.


Avatar Maciej Wąsek

Maciej Wąsek

Członek Rady


Avatar Jacek Grzeszak

Jacek Grzeszak

Student V roku ekonomii UW, w pracy magisterskiej analizuje ekonomicznie polską ordynację wyborczą. Zawodowo koordynator strony Naprawmyto.pl. Członek komisji rewizyjnej stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze", zaangażowany w tematykę miejską. W wolnym czasie podróżuje autostopem po świecie. W Fundacji w latach 2012-14 był odpowiedzialny za projekt Akademia Młodych, w ramach którego w 8 warszawskich liceach odbyły się cykle zajęć obywatelskich.


Avatar Lech Łuczyński

Lech Łuczyński